• Вы находитесь здесь:

 • Главная
 • Бібліотека


Сьогодні ми вшановуємо пам’ять тих громадян, завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави під час подій Революції Гідності, тих, хто ціною власного життя захищав ідеали демократії, відстоював права та свободи людини, європейське майбутнє України.

Гідність, свобода, відвага, єдність, честь – стали одними з головних об'єднавчих цінностей Революції Гідності.
Возможно, это изображение (1 человек и текст)

Відомий французький письменник Жуль Верн народився 8 лютого 1828 року. Він прославився в пригодницькому жанрі. Хоча його доля могла скластися інакше – він міг стати юристом, якби він послухав своїх батьків, а його не підтримав сам Олександр Дюма.

Вашій увазі представляємо цікаві факти про Жуля Верна

● Народився майбутній письменник 8 лютого 1828 року в адвокатській сім’ї. Жуль був найстаршим із п’яти дітей.

● Жуль Верн уперше спробував вирушити в подорож в 11-річному віці. Втікши з дому, він записався юнгою на корабель, що прямував до Індії. Батькам вдалося вчасно йому перешкодити.

● Першою роботою письменника була театральна п’єса «Зламані соломинки». Однак невдовзі Жуль Верн зрозумів, що драматургія це не його стихія, і вона не приносить прибутку. Він закинув цю справу.

● На відміну від більшості інших письменників, які творили в основному в домашніх умовах, Жуль Верн упродовж більшої частини життя подорожував. Отримані враження давали йому натхнення для творчості.

● Завдяки тому, що Жуль Верн багато подорожував, він був прийнятий у Географічне товариство Франції, хоч і не був вченим.

● Мрію всього свого життя Жуль Верн втілив, коли разом зі славою до нього прийшло й багатство. Він завжди мріяв мати власний корабель, який для нього означав можливість вирушити туди, куди він сам захоче. Розбагатівши, він не став розмінюватися на дрібниці й купив собі одну за одною цілих три яхти, які були здатні перетнути навіть Атлантичний океан.

● Багато фантастичних на момент написання речей, які фігурували в книгах Жуля Верна, були згодом винайдені, наприклад, літак або акваланг. Ба більше, деякі вчені визнавали, що на винахід того чи іншого пристрою наштовхнуло саме прочитання книг Жуля Верна.

● Зі 108 фантастичних передбачень письменника, на сьогодні не здійснилося лише 10.

● Марко Вовчок, видатна українська письменниця, була особисто знайома з Жулем Верном. Французький майстер пера надав їй виняткове право перекладати його твори російською мовою.

● Організація ЮНЕСКО проводила дослідження і з’ясувала, що книги Жуля Верна були роздруковані в усьому світі на 148 мовах.

● На написання книги «Навколо світу за вісімдесят днів» Жуля Верна надихнула газетна стаття. У статті ішлося про те, що якщо винайти хороші транспортні засоби, то цілком можливо подорожувати навколо світу за короткий період.

● Жуль Верн міг писати понад п’ятнадцять годин поспіль, не виходячи з кабінету. Якщо до нього приходило натхнення, його було важко зупинити.

● У 1886 році, племінник письменника, який страждав від психічного розладу, вистрілив Жулю Верну в ногу. Поранення було настільки серйозним, що він не міг ходити до кінця свого життя.

● Внаслідок цукрового діабету, письменник осліп незадовго до смерті, але не здався і продовжив писати, диктуючи свої твори помічникам.

● Багато подробиць біографії Жуля Верна дійшли до нас завдяки працям його онука, який майже все своє доросле життя (цілих 40 років!) Присвятив складанню життєпису свого знаменитого діда з усіма подробицями. А син письменника, Мішель Верн, ще в молодості зацікавився кінематографом, і саме він екранізував цілих п’ять творів свого батька. Свій внесок зробив і правнук літератора він виявив оригінал рукопису «Париж двадцятого століття», фантастичний роман, який вважався назавжди втраченим. Цей твір було опубліковано лише через багато десятиліть після смерті письменника.
120 років від дня народження українського прозаїка Валер’яна Петровича Підмогильного (1901 – 1937)

Підмогильний - презентація з української літературиМісто» Валер'яна Підмогильного - online presentation
НАВІКИ В ПАМ'ЯТІ

Возможно, это изображение (2 человека и книга)
Дистанційний захід 22.01.2021 Соборність України. НУШ. Класна година онлайн. Презентація безкоштовно

День Соборності Укроаїни. Відеоурок

Портрет Шарля Перро, 1671—1672

Біографія Найвідоміший французький дитячий письменник і казкар, що жив і творив в XVII столітті. За життя був досить популярним поетом і автором наукових праць, але в історію увійшли саме казки та оповідання Шарля Перро, на яких виховувалися покоління дітей. Більшу частину історій письменник брав з народних оповідей, але при цьому майстерно надавав їм особливий стиль, атмосферу і характер. Як відзначають сучасні історики літератури, саме цей автор одним з перших виділив народні казки як жанр високої літератури. Купити книги Шарля Перро варто всім батькам, які люблять читати дітям на ніч хороші і захоплюючі розповіді. Життя і творчість молодого автора Майбутній відомий письменник народився в Парижі в 1628 році в родині місцевого судді. Його батько дбав про те, щоб діти отримали гарну освіту, і в 8-річному віці молодого Шарля Перро відправили на навчання до коледжу. Примітно, що дитина була зразковим відмінником, який за весь період навчання навіть жодного разу не був покараний різками, що вже саме по собі унікальне. У той же час університетський коледж майбутній автор просто кинув, не довчившись. Після він вивчив право і купив ліцензію адвоката, але незабаром суддівська практика юнакові також набридла. Але завдяки протекції брата, відомого архітектора, який працював у той час над оформленням фасаду Лувра, він потрапив у двір Людовика XIV як консультант в питаннях мистецтва. Від наукових праць до літератури: казки Шарля Перро Примітно, що перші літературні спроби майбутнього казкаря - поезії та поеми. Історики відзначають, що за життя автора ці твори були затребувані, але після його смерті виявилися забуті. Навпаки, казки, яких автор навіть соромився, пройшли крізь століття і аж ніяк не втратили популярність у сучасному світі. Так, в 1697 році була опублікована одна з перших важливих книг в бібліографії автора - збірник «Казки матінки гуски». До нього увійшли дев'ять творів, які згодом стали класичними. Майже кожний автор почув від годувальниці свого сина, а вже після художньо оформив і видав. Примітно, що публікував він їх не під власним ім'ям, а під ім'ям сина, оскільки боявся, що така легковажна література кине тінь на нього як на серйозного письменника. Проте всі казки Шарля Перро стали популярними у Франції і за її межами, а також мали безпосередній вплив на становлення і розвиток казкової традиції. Серед найбільш відомих творів варто виділити «Попелюшку», «Синю бороду», «Кота в чоботях», «Сплячу красуню». Ці та інші книги Шарля Перро ви можете прочитати на сайті.

Детальніше: https://sites.google.com/site/kazkisarlaperro/menu/read
wym-1608107277336

Інструктаж для учнів з техніки безпеки на зимових канікулах. Безпечні зимові канікули
«Заборонений» онлайн: фільм про Василя Стуса виклали у відкритий доступ

Художню стрічку «Заборонений» про долю репресованого українського поета та дисидента Василя Стуса тепер можна безкоштовно переглянути онлайн.
Він – велика частина української історії, але його власна історія досить трагічна, – йдеться в описі стрічки, яка стала доступною для перегляду на YouTube телеканалу 1+1. – Василь Стус – поет-шістдесятник, правозахисник, Герой України, борець за нашу культуру.
«Його намагалися зламати, знищити, стерти з людської пам’яті. А він і понині лунає віршами у серцях українців».
«Заборонений» – український художній повнометражний фільм про життя та загадкову смерть поета та його боротьбу із радянською системою. В картині зображені останні дні з життя Василя Стуса, а також його смерть у радянському таборі в ніч на 4 вересня 1985 року.Бюро літературних цікавинок

«Дивацтва відомих письменників»

Генії – люди нестандартні, причому виділяються вони із загальної маси не лише своїми талантами, але й поведінкою, звичками і … дивацтвами. Неуважність завжди була супутницею таланту.

Іноді письменникові, котрий перебуває в стані творчості серед художніх образів, створених його уявою, важко відразу повертатися у світ повсякденної дійсності. Йому властиве жити у вигаданій дійсності, у віртуальному світі, як зараз прийнято виражатися. Мабуть, не існує художників слова, які були б вільні від дивацтв поведінки і дивовижних вчинків. Кожен індивідуум може уславитися за дивака, якщо він дозволяє собі якісь слабкості і дивацтва, проте письменники надають своїм власним дивацтв особливе значення і можуть ображатися, якщо їх оточення без належної уваги, пошани і поваги відноситься до таких.

- Іван Нечуй – Левицький - прокидався та лягав спати у визначену годину. Трапезував тільки вдома і також у визначений час і ніколи ніде не пив навіть чаю, бо то було не в призначену годину, і могло вибити його із колії.

- Ольга Кобилянська - книга була для Ольги найголовнішим скарбом з того моменту, як вона навчилася читати. Вона настільки любила книги та читання, що у 18 років вийшла заміж не за конкретного чоловіка, а за його бібліотеку.

- Оноре де Бальзак - перебуваючи в літературних працях, він випивав величезне число чашок кави. Він випивав на день до 15 чашок цього стимулюючого напою.

- Йоганн Гете працював тільки в герметично закритому приміщенні, без найменшого доступу свіжого повітря.

- Едгар Аллан По -все життя боявся темряви. Можливо, однією з причин виникнення цього страху стало те, що в дитинстві майбутній письменник навчався... на цвинтарі.

- Олександр Сергійович Пушкін- дуже любив постріляти в лазні. Кажуть, що в селі Михайлівське майже нічого справжнього з часів поета толком зберегти не вдалося, проте стіна, в яку Пушкін стріляв, на подив залишилася в цілості.

- Вікто́р-Марі Гюго - наказував слугам ховати увесь його одяг для того, щоб у письменника не було спокуси вийти на вулицю і відволіктися від написання чергового великого твору.

- Ерне́ст Міллер Хемінгуей - був страх публічних виступів. Крім того, він ніколи не вірив у похвалу, навіть у найщирішу від своїх читачів і шанувальників. Навіть друзям - не вірив, і все!

- Замолоду Олександрові Дюма закидали, що він страшенно забудькуватий. Іноді в сороковому розділі його роману з'являлася дійова особа, яка загинула в четвертому. Щоб уникнути подібних курйозів, письменник у зрілому віці робив з картону невеличкі манекени своїх персонажів. До манекена приклеювався ярлик, на якому вказувалось ім'я, вік, колір волосся і т. ін. Якщо хтось із героїв твору вмирав, письменник викидав відповідний манекен.

- Жан-Жак Руссо перед початком роботи стояв на сонці з непокритою головою, вважаючи, що гаряче проміння цього світила збуджує його філософську думку.

- Фрідріх Шіллер писав свої твори, тримаючи ноги в холодній воді, а Оноре де

- Бальзак полюбляв писати, стоячи босоніж на кам'яній підлозі. Болеслав Прус, працюючи над своїми романами, збуджував свою фантазію, нюхаючи міцні парфу¬ми.

- Агата Крісті диктувала друкарці черговий детектив, лежачи в теплій ванні й ласуючи яблуками.

- Анатоль Франс писав свої твори на старих листах, конвертах, запрошеннях, навіть візитках і квитанціях.

- Генрік Сенкевич деякі розділи своїх романів написав за столиком кондитерської в Закопане.

- Вольтер полюбляв працювати, сидячи в зручному й затишному кріслі, тримаючи папери на колінах.

- Франческо Петрарка записував вірші, навіть коли їхав верхи. Підвіконня, бильця сходів здавалися йому зручнішими за письмовий стіл.

- Іван Крилов захоплювався забавами з розряду «не для людей зі слабкими нервами». За спогадами сучасників, Крилов не пропускав жодної міської пожежі.

- Федір Достоєвський голосно читав вголос текст. Причому, часом робив це так грізно, що лакеї боялися заходити в кабінет письменника.

- Альбер Камю вважав за краще одружуватися на жінках з деякими психічними розладами – обидві його дружини були не від світу цього. Та й сам він був людиною з дивацтвами. Коли він забирав свою другу дружину з пологового будинку, то … забув своїх новонароджених близнюків…

Презентація "Українська хустка"

Українська хустка: від минулого до сьогодення ( з досвіду роботи музею народознавства)

Відчиняю скриню, ну а там хустки.
Згорнуті учетверо мамині роки.
І бабусі свято в кожній із хусток.
Майорить віночок з листя і квіток.
Відчиняю скриню - пахне нафталін.
Дивиться минуле із усіх сторін.
У куточку - юпка, поруч - сорочки.
В рукавах васИльки, сині квіточки.
Хусточка на будень сіра і легка.
На свята біленька тонка і м"яка.
Хусточко тернова, скільки в тобі мрій.
Стрижечка осіння з смутку і надій.
Бачу, як світанки листям замело.
Бачу, як матуся запина чоло.
Як зоря ранкова в хусточці блищить.
Як вода прозора по каймі біжить.
І хустина в поле біла - на жнива.
Пам"ять, як промінчик вранці ожива.
Хусточку до серця ніжно пригорну
І свої печалі вчетверо згорну.
Галина Потопляк.

Микола Миколайович Носов народився 23 листопада 1908 року у Києві. В молоді роки перепробував безліч занять: був землекопом, косарем, візником колод, торговцем газет. Проявив себе як допитлива і активна людина, цікавився радіоаматорством, електротехнікою, фотографією. Займався музикою, співом, ігрою у шахи.
У 19 років вступає до Київського художнього інституту, але через два роки переводиться у Московський інститут кінематографії. Після закінчення інституту Носов займається режисурою навчальних фільмів, за цю діяльність нагороджений у 1943 році орденом Червоної Зірки.
Відомий він і як режисер багатьох науково-популярних і дитячих мультиплікаційних фільмів. У 1938 році виходить у світ його перше оповідання для дітей «Витівники».
У роки Великої Вітчизняної війни він зняв навчальний фільм для танкістів, за що згодом отримав Державну премію.
Пізніше він багато пише для дитячого журналу «Мурзилка». У 1945 році виходить перший збірник Носова «Тук-тук-тук», у який увійшли оповідання: «Витівники», «Жива капелюх», «Огірки», «Чудові брюки», «Мишкова каша», «Городники».
У 1949 році виходить його перша повість для юного покоління, «Весела сімейка». Цей жанр продовжують «Щоденник Колі Синіцина», «Вітя Малєєв у школі і вдома».
Велику популярність здобула його трилогія казок про Незнайку: «Пригоди Незнайка та його друзів», «Незнайко в Сонячному місті», «Незнайко на Місяці». У 1969 році автор був нагороджений за неї Державною премією РРФСР ім. Н.К. Крупської.
У більш пізні роки виходять автобіографічні твори письменника: «Повість про мого друга Ігоря» і «Таємниця на дні колодязя».
Микола Миколайович Носов помер у Москві 26 липня 1976 року. Похований на Кунцевському кладовищі в Москві.
Знято кілька художніх фільмів за кіносценарієм Носова: «Дружок», «Фантазери», «Двоє друзів», «Пригоди Колі Клюквина». У 1997 році був створений мультфільм «Незнайко на Місяці».

16 листопада – Міжнародний день толерантності, що урочисто був проголошений «Декларацією принципів толерантності», затвердженою у 1995 р. на 28-й Генеральній конференції ЮНЕСКО.

Толерантність – це насамперед чесність… Це термін, який означає, що ви терпите думки інших, навіть якщо ви не погоджуєтесь. Це мистецтво жити у світі різних людей та ідей, виявляти свою точку зору, але при цьому адекватно сприймати думки інших людей, не порушуючи їх права та свободу. Водночас толерантність – це не якісь вчинки, поблажливість чи потурання, це – здатність сприймати без агресії інший спосіб життя, поведінку, інші погляди шляхом встановлення довірливих взаємовідносин, співпраці та компромісу.

Сумський Палац дітей та юнацтва10 наукових і технологічних музеїв, які можна відвідати онлайн

10 наукових і технологічних музеїв, які можна відвідати онлайн

Цього року відбудеться ювілейний 20-й радіодиктант національної єдності.

Як узяти участь в радіодиктані.
Долучитися до написання радіодиктанту національної єдності може будь-хто, як в Україні, так і за її межами. Пишуть диктант лише від руки.
Надіслати написаний текст потрібно впродовж астрономічної доби. Роботи прийматимуть онлайн та офлайн.
Паперового листа потрібно надіслати за адресою: м. Київ, 01001, вул. Хрещатик, 26, Українське радіо, "Радіодиктант". Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада.
Онлайн свою роботу можна надіслати на скриньку rd@ukr.radio. Для цього слід сфотографувати або відсканувати написаний текст.
Текст диктанту оприлюднять на сайті UA: Українське радіо 11 листопада об 11:00. Після цього електронні листи не прийматимуть.
Для зручності організатори підготували електронну форму для отримання робіт, щоб можна було надіслати диктант за допомогою будь-якого гаджета. Її оприлюднять на сайті UA: Українське радіо 9 листопада.
Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/.../radiodiktant-2020-sluhati-onlayn...


Всесвітній тиждень медійно-інформаційної грамотності

Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності (GlobalMILWeek). Цьогоріч він триває з 24 до 30 жовтня і має тему «Протидія дезінфодемії: медійна та інформаційна грамотність кожного і для всіх».

Медійно-інформаційна грамотність поєднує в собі три взаємопов’язані комплекси компетенцій – інформаційну грамотність як уміння знаходити, аналізувати та використовувати інформацію; медіаграмотність - здатність отримувати доступ до медіа, аналізувати та оцінювати медіаповідомлення, а також створювати контент для самовираження та спілкування; технологічну, або цифрову грамотність, що передбачає вміння користуватись сучасними інформаційними технологіями та програмним забезпеченням з урахуванням усіх можливостей, що надає інформаційний прогрес.

Інтернет- ресурси:Відео уроки для дистанційного навчання. Початкові, середні, старші класиwym-1604040762438

28 жовтня

День визволення України від фашистських загарбників

День визволення України від фашистських загарбників
Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що до цих пір все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично всіх на нашій спільній землі. Є суд історії. Вже майже досконально вивчені всі масштаби цієї згубної війни. Її причини, її наслідки. Перемога. Це була перемога зі сльозами на очах. Це були сльози радості і одночасно сльози горя. Це не можна описати простими словами. Складні формулювання так само не підійдуть. Не можна висловити те, що відчували наші батьки і діди, матері і бабусі, на очах яких відбувався весь жах однієї з найкривавіших воєн на нашій планеті. Не можна висловити, але ми і не маємо права забути те, що розповідали нам свідки, які так чи інакше брали участь в цьому. Інакше це може повторитися. І ми говоримо: «Ні хто не забутий!», «Ні що не забуто!». Будемо пам’ятати і навчимо своїх нащадків!
З метою закріпити й увіковічити історичну пам’ять написано і пишуться маса книг, документальна і художня література. Відзнято безліч відеоматеріалу. Все це доступно, лише уходять справжні свідки тих давніх подій, які назавжди змінили світ. Ми не будемо забувати їх свідоцтва!
У нашому календарі є не мало дат, які нагадують нам про ті далекі роки. Кожне наше місто чи містечко, регіон мають пам’ять про цю страшну війну. День визволення України від фашистських загарбників відзначається 28-го жовтня. Це був кульмінаційний результат ряду наступальних операцій, найбільш значимі з яких: Донбаська - з 13-го серпня по 22-е вересня 1943-го року, Корсунь-Шевченківська операція - з 24-го грудня 1943-го по 17-е лютого 1944 - го року, Львівсько-Сандомирська - з 13-го липня по 29-е серпня 1944-го року і заключна Східно-Карпатська операція, яка була розпочата військами і з’єднаннями радянської армії з 8-го вересня 1944-го року і призвела до остаточного звільнення та вигнання останніх гітлерівських загарбників з території України 28-го жовтня 1944-го року.
До кінця війни залишалося ще пів року. Будемо пам’ятати!
День визволення України від фашистських загарбників був вписаний тоді до національного календаря сучасної України. Це відобразилося, за даними проекту DilovaMova.com, і в Указі Президента незалежної України № 836 від 20-го жовтня 2009-го року.
Будемо пам’ятати і не забувати! У цей День ми приєднуємося до вшанування всіх, хто забезпечив це звільнення! Добра пам’ять про вас завжди буде жити в наших серцях.
З Днем визволення України!

Місячник шкільних бібліотек триває і нашим читачам весело знайомитись з книгами про тваринний світ нашої планети.

Місячник шкільних бібліотек "Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів" стартував екологічними подорожами по рідному краю.


28 вересня народився Василь Олександрович Сухомлинський – великий педагог, мудрий учитель. У його палкому серці жила велика доброта та любов до всього світу. Він не лише навчав, а й прищеплював кожній дитині найкращі людські якості, виховував доброту, чуйність, людяність, патріотизм, любов до батьків, до людей і до рідної землі.

Познайомитися з його творами ви можете у шкільній бібліотеці, книжковий перегляд чекає свого читача..На изображении может находиться: текст «чому варто читати? читання покращуе физичний стан емпатю 6 ментальне здоров'я хвилин читання знижуе стрес на 60 % уповильнюе серцебиття итання розслабляе тіло τα розум 68 зменшуе стрес на 600 100 300 в порвнянн чаюванням прогулянкою 3 прослуховуванням музики вдеограми»

На изображении может находиться: текст «чому важливо читати 3 дитинства? діти кидають навичок без 3-4 школу читанняу разичастше читання дитини вголос пдвищуе IQy 6 A3IR 15 словниковий запас читання на день збльшуе PIK хвилин на мльион слв. дти, яким читають батьки, випереджають на PIK розвиток дтей, яким не читають люди, як. читають книжки, 2,5 бльшу зарплатню зазвичай мають рази дти, які читають 3000 слв на день, будуть серед 2% найуспшнших учнв, читають 20 слв на день, серед 2% найменш успишних Yakaboo.u»
22 вересня -

День партизанської слави

День партизанської слави встановлений указом Президента України Леонідом Кучмою у 2001 році. 22 вересня 2001 року, в день 60-ї річниці з початку підпільно-партизанського руху в Україні в роки Другої світової війни, в країні вперше відзначалося це свято.

День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога.

6,2 тис. партизанських загонів і підпільних груп, які налічували близько мільйона людей, завдали відчутних ударів гітлерівським військам на окупованій території, сприяючи просуванню частин і з'єднань радянської армії на захід.

За мужність і героїзм, проявлені в боротьбі з ворогом, 200 тис. партизанів і підпільників нагороджені орденами та медалями, 223 з них отримали звання Героя Радянського Союзу.

В Україні сьогодні відзначають День партизанської слави
РО ВІДЗНАЧЕННЯ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ МИРУ

Міжнародний день миру відзначають у всьому світі з 1981 року за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН як день всесвітньої відмови від насильства та вогню.

До 2001 року цей день відзначали кожен третій вівторок вересня, у день відкриття чергової сесії ООН. Проте, у резолюції від 7 вересня 2001 року Генеральна Асамблея ООН прийняла постанову, за якою з 2002 року святкування «Міжнародного дня миру» має проходити кожен рік в одну і ту ж дату – 21 вересня.

В Україні День миру встановлений Указом Президента від 05.02.2002 № 100/2002 «День миру» і відзначається щорічно 21 вересня – Міжнародний день миру.

Емблемою Міжнародного дня миру, є білий голуб з оливковою гілкою. Уперше цей символ був представлений на Всесвітньому конгресі прихильників миру, що проходив у Парижі в 1949 році.

Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть дружно та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат. Цей день присвячений ідеалам миру як у відносинах усередині держав, так і у відносинах між усіма державами, народами та покликаний змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити щось заради спокою на Землі.На изображении может находиться: текст

Пам’ятка батькам
« Як подружити дитину з книгою»
Сьогодні книги стрімко втрачають свою популярність. І дорослі, й діти радше надають перевагу відпочинку за комп’ютером, ніж з книгою. Та й по необхідну інформацію частіше звертаються до Інтернет - служб, ніж до бібліотеки. У той час, як любов до книги, начитаність, літературний смак – це показники культурної, загально розвиненої, високоморальної особистості. Тож варто змалку долучати дітей до світу книг.
У тому, що в дитини немає інтересу до книги, найчастіше винні дорослі.
- Батьки проводять свій вільний час за комп’ютером, а не за книгою, та й дитині мало читають книжок, тобто не є для неї прикладом активного читача.
- Дорослі заохочують дитину до читання солодощами, не усвідомлюючи, що читання саме по собі має стати для дитини насолодою.
- Дорослі змінюють процес читання книжок переглядом мультфільмів, телепередач або, значно гірше, комп’ютерними іграми,які пропагують насильство, і дитячу психіку просто-таки атакують образи телепузиків, людино-павуків, людино-машин, страшних орків тощо.
Остання проблема постає сьогодні найгостріше. Адже віртуальна дійсність, створена телевізійним та Інтернет - простором, відриває дитину від життя, робить емоційно байдужою у реальних стосунках зі світом людей та природою.
І що робити батькам, якщо дитина не любить читати? Читання для дітей – як зробити його цікавим. Ось декілька порад для вас, шановні батьки.
ЯК ПОДРУЖИТИ ДИТИНУ З КНИГОЮ
- Надайте дитині відкритий доступ до книг: організуйте в доступному для дитини місці поличку, куточок, домашню бібліотеку з дитячими книжками; разом створюйте тематичні виставки; «лікуйте» зіпсовані книжки.
- Разом читайте та обговорюйте твори: влаштовуйте щоденні (щотижневі) сімейні читання книжок з подальшим їх обговоренням (зміст книжок та час визначається залежно від вікових, психофізіологічних та індивідуальних особливостей дітей).
- Переконайтеся, що ви добрий оповідач: володійте мистецтвом виразного читання, акторського виконання літературних творів.
- Добирайте книги відповідно до індивідуальних особливостей дітей: обрати відповідні твори допоможе психолог.
- Розглядайте й обговорюйте ілюстрації: таким чином, діти оволодівають умінням будувати розповіді, переказувати твори,а придумуючи назву до ілюстрації,вчаться узагальнювати свою розповідь, аналізувати і визначати головне в ілюстрації.
- Залучайте дітей до створення книжок власноруч: твори для книжок діти можуть обирати або складати самостійно, дорослий їх записує, діти малюють ілюстрації, разом скріплюють сторінки.
- Подавайте добрий приклад: багато читайте для себе і для дітей, ходіть разом до бібліотеки, в книжкові крамниці, пропонуйте дитині самостійно обирати книжки, цікаві їй.
Важливим чинником, який впливає на ставлення дитини до книги, є позиція, яку в цьому питанні займають значущі для неї дорослі – батьки, вихователі, вчителі.Список книжок українських авторів, які необхідно прочитати кожному освіченому українцю.

Найкращі українські книжки, або Що має прочитати коженНа изображении может находиться: текстНет описания фото.НАВЧАЛЬНІ ПРОГРАМИ ДЛЯ 1-4 КЛАСІВНа изображении может находиться: 1 человек
На изображении может находиться: цветок, растение, природа и на улицеБезпека в Інтернеті

 • Довідник для батьків “Створюємо онлайн-простір разом з дітьми” від проєкту #stop_sexting: https://stop-sexting.in.ua/wp-content/uploads/2020/06/dovidnyk-dlya-batkiv.pdf


 • В Україні запустили цикл аудіоказок для дітей

  https://youtu.be/htSzTJ_ju7Q  Гарні вірші до Дня вишиванки для дітей від 3 до 12 років

  україна
  МАНДРІВКА КНИЖКОВИМИ МУЗЕЯМИ СВІТУ_ ОНЛАЙН


  wym-1589873045146


  Мандрівка книжковими музеями світу_ онлайн

  Підлітковий ТОП: 5 книжок для читання у травні  23.04.1564 року народився Вільям Шекспір.
  Англійський поет і драматург Вільям Шекспір (William Shakespear) – одна з найзагадковіших і найбільш геніальних особистостей у світовій літературі й історії.
  Пропонуємо вам переглянути найцікавіші факти його біографії.

   Шекспір збагатив англійську мову на 1700 нових слів.

   Твори Шекспір найбільш цитовані в англійській мові, за популярністю вони поступаються лише цитатам з Біблії.

   Цікаво, що хоча Шекспір отримав визнання ще за життя, справжня популярність прийшла до нього лише через кілька століть після смерті.

   До наших днів дійшли 154 сонета, 38 п’єс, 4 поеми і 3 епітафії, що належать перу Шекспіра.

   Коли на сцені ставився «Гамлет», Шекспір грав тінь вбитого батька принца. Незважаючи на те, що події п'єс Шекспіра розгортаються в найрізноманітніших куточках Європи, зокрема у Франції та Італії, сам драматург, найімовірніше, ніколи не покидав Англію.

   Фінал знаменитої п'єси Шекспіра "Король Лір" протягом 150 років вважався таким сумним, що твір упродовж усього цього періоду ніколи не ставили в оригіналі.

   За життя драматурга його найпопулярнішим твором вважався маловідомий зараз вірш "Венера і Адоніс".

   Як мінімум дві п'єси Шекспіра безслідно зникли з літературної спадщини драматурга: Love's Labour's Won ("Звитяжні зусилля любові") і Cardenio ("Карденіо").

  На изображении может находиться: 4 человека

  23 квітня Всесвітній день книги та авторського права!

  За ініціативою ЮНЕСКО сьогодні відзначається Всесвітній день книги ...

  Книжка - добрий, мудрий друг,
  Книжка знає все навкруг -
  Що, до чого, завдяки, як
  І про що писав Маршак.
  З нею взнаєш сто країн
  І сягнеш морських глибин.

  Долетиш за мить одну
  В міжпланетну глибину.
  Друг твій, книжка, відповість,
  Що верблюд в пустині їсть,
  Скільки літ живуть кити, -
  З неї все узнаєш ти!
  22 квітня Всесвітній День Землі

  22 квітня – Міжнародний день Землі » ІВАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ЛІЦЕЙ

  https://www.facebook.com/ks.library3/videos/532041284417778/

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2289585941334827&set=a.1562644594028969&type=3&__cft__[0]=AZV5PB9cJ3hDClTRkXQwKC-rpBR2hOQzXenO33YeJOO7NO8dATayjElsmhyD0QHbCKy7NYP94xlM7Qr44leQkwYsFp1HSqCyH-iDi-DJrc0m7iLEj2sD5MuJATeyof2dxk6DJRenrtwTcV-O-ZgIUEiO&__tn__=EH-y-R

  На изображении может находиться: 6 человек

  Цю книжку палили разом з «найнебезпечнішими» книжками Бібліотеки української літератури в Москві. Московська «Литературная газета» на першій шпальті вмістила про неї розгромну рецензію «Поэзия и ужас Украины» О. Боброва. В Україні вона зібрала рекордну для мене кількість рецензій - 28. Двічі і майже в повному обсязі її було прочитано в «Літературних читаннях» Першого каналу Національного радіо України. Вона ввійшла до списків літератури, рекомендованої до використання в школі...А мовиться в ній про пригоди, взаємини, пустощі підлітків, яким випало жити в пору розпаду СССР. Про ігри з кицькою, про підштаники на школі, про перші симпатії й антипатії. Про намагання зрозуміти себе і світ навколо себе. Тепер вона вийшла у видавництві «Знання» ось така, з палітуркою від Кость Лавро. Дякую, дорогі друзі!  ТОП-15 сайтів українською мовою

  для розвитку дитини

  wym-1587534277784

  ТОП-15 сайтів українською мовою для розвитку дитини
  Відеоуроки для 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 та 9, 10 і 11 класів (РОЗКЛАД) (ОНОВЛЕНО)

  Відеоуроки для 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 та 9, 10 і 11 класів (РОЗКЛАД) (ОНОВЛЕНО)

  Фізика, математика дистанційно ТОП 10 ресурсів

  Уроки дистанційно: математика, фізика (безкоштовно)


  Звідки беруться нові віруси [Stated Clearly]
  ІНФОРМАЦІЙНИЙ БІБЛІОFRESH
  Лариса Петрівна Косач (літературний псевдонім —Леся Українка) народилася 25 лютого 1871 року у Новоград -Волинському

  Картинки по запросу "леся українка"
  21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан). Пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської мови.

  Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. Його відзначають ще з 2000 року.

  За оцінкою фахівців, із 6000 мов, які нині існують, половина з них знаходиться під загрозою зникнення у найближче десятиріччя. Тому ЮНЕСКО своїм Рішенням прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Привернення уваги міжнародної спільноти до цієї теми – важливий крок до визнання необхідності захистити різноманіття культур.

  Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

  В Україні це свято відзначають з 2002 року, коли для зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України було видане розпорядження “Про відзначення Міжнародного дня рідної мови”.

  Виховна година до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні

  Відео «Небесна сотня»

  https://www.youtube.com/watch?v=uOSv2uQt2gg

  На изображении может находиться: 2 человека, люди сидят и в помещении

  Шкільна бібліотека є інформаційним центром навчання безпеки в інтернеті.
  До чого призводять лінощі в навчанні: мультик, який варто показати кожній дитині

  wym-1580372670717  27 СІЧНЯ - ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ

  ПАВЛА ЧУБИНСЬКОГО, АВТОРА СЛІВ ДЕРЖАВНОГО ГІМНУ УКРАЇНИ

  Павло Платонович Чубинський – український вчений, етнограф, фольклорист, поет, перекладач, економіст, статист, громадський діяч, автор слів Державного Гімну України.

  На изображении может находиться: 1 человек, борода и текст
  Година пам'яті:

  Голокост... Ніколи знову...

  Медіаурок "Соборність України"

  На изображении может находиться: 2 человека

  На изображении может находиться: 1 человек, сидит, стол и в помещении


  Обережність на дорогах-Шкільне життя

  Безпечні канікули: що мають знати діти про обережність на дорогах і дорожні знаки (інфографіка)  https://www.youtube.com/watch?v=5p_LGgeeZ7k&fbclid=IwAR3KE7Okf9-8AQ-Uu4ZRRw9po10S9E8UduVydHsM8-OD469cHWDkkv3ukSQ&app=desktop

  Нет описания фото.

  Хочете знати, скільки коштують вподобайки? Тоді вам до нас. Сьогодні ми вам розкажемо, як Дослідники Центру стратегічних комунікацій НАТО намагалися купити популярність в соціальних мережах.

  Чотири місяці фахівці перевіряли, чи можуть соцмережі протидіяти фейкам і маніпуляціям. Результати невтішні. Виявляється, задурити голову так званому штучному інтелекту з його численними алгоритмами простіше простого. Достатньо підкинути грошенят. Скільки? О, ви будете здивовані!

  Отож, як усе було?

  Щоб з’ясувати, наскільки просто маніпулювати в мережах, дослідники звернулися до компаній, які пропонують клієнтам «роздути» свою присутність у соцмережах. Звісно, все це за гроші. Ціна питання — 300. Усього було задіяно 11 російських компаній, 5 європейських і по одній з Польщі, Німеччини, Франції та Італії http://bit.ly/2t6onEo

  За цю плату “продавці рейтингу” «обробили» 105 дописів замовника. Як наслідок — під ними з’явилося 3530 коментарів, 25 750 вподобайок і понад 20000 переглядів. Сам профіль отримав 5100 нових підписників на чотирьох платформах: Facebook, Twitter, YouTube та Instagram.

  Вивчивши облікові записи, залучені до проплачених операцій, дослідники виявили 18 739 сфальсифікованих взаємодій. Навіть через місяць після завершення угоди 95% фейкових профілів, які залишали коментарі або ставили вподобайки, лишалися активними.

  Оприлюднені висновки свідчать, що зловмисна та несанкціонована діяльність, підтримувана “продавцями рейтингу”, часто лишається непоміченою. «Маніпулювання соцмережами — це нова межа для тих, хто прагне впливати на вибори, поляризувати суспільну думку та «заговорити» справжні політичні дискусії», — йдеться у звіті.

  Кому це потрібно?

  Переважна більшість фейкових взаємодій мали комерційний характер. Дослідники зауважили, що ці самі облікові записи є на 721 політичній сторінці, серед них — 52 урядові та навіть профілі двох очільників держав. Невідомо, хто саме стоїть за проплаченими маніпуляціями. Власники фейкових сторінок можуть самостійно платити постачальникам. Але це також можуть бути прихильники або й опоненти певних політиків.

  Дослідники визначили сотні постачальників послуг — практично всі російського походження. Зазвичай вони використовують ботів для перегляду відео та поширення публікацій у Twitter. Або більш складні маніпуляції, в яких не обійтися без людей. Такі профілі можуть залишатися в інтернеті роками, перш, ніж їх виявлять.

  Але часом це вдається зробити в дуже короткі строки. Наприклад, нещодавно ми разом з вами вивели на чисту воду фейсбукбота, який протягом місяця поширював дописи антиукраїнського змісту. Наразі його заблоковано http://bit.ly/34ejQN1

  Які соцмережі найкраще протидіють фейкам?

  У ході експерименту дослідники створили власні несправжні профілі, які використовували для завантаження маніпулятивного вмісту. Facebook призупинив 80% фейкових облікових записів, Twitter — 66%, а Instagram — 50%. YouTube не призупинив жодного.

  Натомість YouTube, що належить Google, не враховував фейкові перегляди. Він також виявився найдорожчим для придбання переглядів. А це, як запевняють дослідники, зменшує кількість маніпуляцій. За 10 євро можна отримати всього 3267 переглядів. Для порівняння, в Instagram за ці гроші можна купити 13 000 переглядів.

  «Хоча боротьба проти дезінформації і координованої неавтентичної поведінки далеко не закінчена, важливий висновок нашого експерименту полягає в тому, що різні платформи не однаково погані. Деякі значно кращі у виявленні та видаленні маніпулятивних облікових записів і активностей», — йдеться у висновку.

  Відео про відомого в інтернеті, але неіснуючого насправді лайф-гуру і коуча Сантьяго Сваллоу дивіться тут http://bit.ly/2qMiHP8

  16 ДНІВ

  ПРОТИ НАСИЛЬСТВА

  Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.

  Шіснадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

  25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

  1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом
  2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством
  3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями
  5 грудня – Міжнародний день волонтера
  6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі
  9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією
  10 грудня – Міжнародний день прав людини  /Files/images/bbloteka/Памятка_n.jpg


  /Files/images/1-Толерантність.jpg  Не залишай цього дня своє вікно порожнім... Запали свічку пам'яті!

  wym-1574407786376


  На изображении может находиться: 1 человек, текст

  /Files/images/bbloteka/76732951_2485238141693527_8385801707023499264_n.jpg

  /Files/images/bbloteka/76732951_2485238141693527_8385801707023499264_n.jpg

  Кол-во просмотров: 0

  Комментарии