Сьогодні ми вшановуємо пам’ять тих громадян, завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави під час подій Революції Гідності, тих, хто ціною власного життя захищав ідеали демократії, відстоював права та свободи людини, європейське майбутнє України.
Гідність, свобода, відвага, єдність, честь – стали одними з головних об'єднавчих цінностей Революції Гідності.
Відомий французький письменник Жуль Верн народився 8 лютого 1828 року. Він прославився в пригодницькому жанрі. Хоча його доля могла скластися інакше – він міг стати юристом, якби він послухав своїх батьків, а його не підтримав сам Олександр Дюма.
Вашій увазі представляємо цікаві факти про Жуля Верна
● Народився майбутній письменник 8 лютого 1828 року в адвокатській сім’ї. Жуль був найстаршим із п’яти дітей.
● Жуль Верн уперше спробував вирушити в подорож в 11-річному віці. Втікши з дому, він записався юнгою на корабель, що прямував до Індії. Батькам вдалося вчасно йому перешкодити.
● Першою роботою письменника була театральна п’єса «Зламані соломинки». Однак невдовзі Жуль Верн зрозумів, що драматургія це не його стихія, і вона не приносить прибутку. Він закинув цю справу.
● На відміну від більшості інших письменників, які творили в основному в домашніх умовах, Жуль Верн упродовж більшої частини життя подорожував. Отримані враження давали йому натхнення для творчості.
● Завдяки тому, що Жуль Верн багато подорожував, він був прийнятий у Географічне товариство Франції, хоч і не був вченим.
● Мрію всього свого життя Жуль Верн втілив, коли разом зі славою до нього прийшло й багатство. Він завжди мріяв мати власний корабель, який для нього означав можливість вирушити туди, куди він сам захоче. Розбагатівши, він не став розмінюватися на дрібниці й купив собі одну за одною цілих три яхти, які були здатні перетнути навіть Атлантичний океан.
● Багато фантастичних на момент написання речей, які фігурували в книгах Жуля Верна, були згодом винайдені, наприклад, літак або акваланг. Ба більше, деякі вчені визнавали, що на винахід того чи іншого пристрою наштовхнуло саме прочитання книг Жуля Верна.
● Зі 108 фантастичних передбачень письменника, на сьогодні не здійснилося лише 10.
● Марко Вовчок, видатна українська письменниця, була особисто знайома з Жулем Верном. Французький майстер пера надав їй виняткове право перекладати його твори російською мовою.
● Організація ЮНЕСКО проводила дослідження і з’ясувала, що книги Жуля Верна були роздруковані в усьому світі на 148 мовах.
● На написання книги «Навколо світу за вісімдесят днів» Жуля Верна надихнула газетна стаття. У статті ішлося про те, що якщо винайти хороші транспортні засоби, то цілком можливо подорожувати навколо світу за короткий період.
● Жуль Верн міг писати понад п’ятнадцять годин поспіль, не виходячи з кабінету. Якщо до нього приходило натхнення, його було важко зупинити.
● У 1886 році, племінник письменника, який страждав від психічного розладу, вистрілив Жулю Верну в ногу. Поранення було настільки серйозним, що він не міг ходити до кінця свого життя.
● Внаслідок цукрового діабету, письменник осліп незадовго до смерті, але не здався і продовжив писати, диктуючи свої твори помічникам.
● Багато подробиць біографії Жуля Верна дійшли до нас завдяки працям його онука, який майже все своє доросле життя (цілих 40 років!) Присвятив складанню життєпису свого знаменитого діда з усіма подробицями. А син письменника, Мішель Верн, ще в молодості зацікавився кінематографом, і саме він екранізував цілих п’ять творів свого батька. Свій внесок зробив і правнук літератора він виявив оригінал рукопису «Париж двадцятого століття», фантастичний роман, який вважався назавжди втраченим. Цей твір було опубліковано лише через багато десятиліть після смерті письменника.
День Соборності Укроаїни. Відеоурок
Біографія Найвідоміший французький дитячий письменник і казкар, що жив і творив в XVII столітті. За життя був досить популярним поетом і автором наукових праць, але в історію увійшли саме казки та оповідання Шарля Перро, на яких виховувалися покоління дітей. Більшу частину історій письменник брав з народних оповідей, але при цьому майстерно надавав їм особливий стиль, атмосферу і характер. Як відзначають сучасні історики літератури, саме цей автор одним з перших виділив народні казки як жанр високої літератури. Купити книги Шарля Перро варто всім батькам, які люблять читати дітям на ніч хороші і захоплюючі розповіді. Життя і творчість молодого автора Майбутній відомий письменник народився в Парижі в 1628 році в родині місцевого судді. Його батько дбав про те, щоб діти отримали гарну освіту, і в 8-річному віці молодого Шарля Перро відправили на навчання до коледжу. Примітно, що дитина була зразковим відмінником, який за весь період навчання навіть жодного разу не був покараний різками, що вже саме по собі унікальне. У той же час університетський коледж майбутній автор просто кинув, не довчившись. Після він вивчив право і купив ліцензію адвоката, але незабаром суддівська практика юнакові також набридла. Але завдяки протекції брата, відомого архітектора, який працював у той час над оформленням фасаду Лувра, він потрапив у двір Людовика XIV як консультант в питаннях мистецтва. Від наукових праць до літератури: казки Шарля Перро Примітно, що перші літературні спроби майбутнього казкаря - поезії та поеми. Історики відзначають, що за життя автора ці твори були затребувані, але після його смерті виявилися забуті. Навпаки, казки, яких автор навіть соромився, пройшли крізь століття і аж ніяк не втратили популярність у сучасному світі. Так, в 1697 році була опублікована одна з перших важливих книг в бібліографії автора - збірник «Казки матінки гуски». До нього увійшли дев'ять творів, які згодом стали класичними. Майже кожний автор почув від годувальниці свого сина, а вже після художньо оформив і видав. Примітно, що публікував він їх не під власним ім'ям, а під ім'ям сина, оскільки боявся, що така легковажна література кине тінь на нього як на серйозного письменника. Проте всі казки Шарля Перро стали популярними у Франції і за її межами, а також мали безпосередній вплив на становлення і розвиток казкової традиції. Серед найбільш відомих творів варто виділити «Попелюшку», «Синю бороду», «Кота в чоботях», «Сплячу красуню». Ці та інші книги Шарля Перро ви можете прочитати на сайті.
Детальніше: https://sites.google.com/site/kazkisarlaperro/menu/read
Микола Миколайович Носов народився 23 листопада 1908 року у Києві. В молоді роки перепробував безліч занять: був землекопом, косарем, візником колод, торговцем газет. Проявив себе як допитлива і активна людина, цікавився радіоаматорством, електротехнікою, фотографією. Займався музикою, співом, ігрою у шахи.
16 листопада – Міжнародний день толерантності, що урочисто був проголошений «Декларацією принципів толерантності», затвердженою у 1995 р. на 28-й Генеральній конференції ЮНЕСКО.
Толерантність – це насамперед чесність… Це термін, який означає, що ви терпите думки інших, навіть якщо ви не погоджуєтесь. Це мистецтво жити у світі різних людей та ідей, виявляти свою точку зору, але при цьому адекватно сприймати думки інших людей, не порушуючи їх права та свободу. Водночас толерантність – це не якісь вчинки, поблажливість чи потурання, це – здатність сприймати без агресії інший спосіб життя, поведінку, інші погляди шляхом встановлення довірливих взаємовідносин, співпраці та компромісу.
Цього року відбудеться ювілейний 20-й радіодиктант національної єдності.
Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності (GlobalMILWeek). Цьогоріч він триває з 24 до 30 жовтня і має тему «Протидія дезінфодемії: медійна та інформаційна грамотність кожного і для всіх».
Медійно-інформаційна грамотність поєднує в собі три взаємопов’язані комплекси компетенцій – інформаційну грамотність як уміння знаходити, аналізувати та використовувати інформацію; медіаграмотність - здатність отримувати доступ до медіа, аналізувати та оцінювати медіаповідомлення, а також створювати контент для самовираження та спілкування; технологічну, або цифрову грамотність, що передбачає вміння користуватись сучасними інформаційними технологіями та програмним забезпеченням з урахуванням усіх можливостей, що надає інформаційний прогрес.
Інтернет- ресурси:
Місячник шкільних бібліотек триває і нашим читачам весело знайомитись з книгами про тваринний світ нашої планети.
Місячник шкільних бібліотек "Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів" стартував екологічними подорожами по рідному краю.
День партизанської слави встановлений указом Президента України Леонідом Кучмою у 2001 році. 22 вересня 2001 року, в день 60-ї річниці з початку підпільно-партизанського руху в Україні в роки Другої світової війни, в країні вперше відзначалося це свято.
День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога.
6,2 тис. партизанських загонів і підпільних груп, які налічували близько мільйона людей, завдали відчутних ударів гітлерівським військам на окупованій території, сприяючи просуванню частин і з'єднань радянської армії на захід.
За мужність і героїзм, проявлені в боротьбі з ворогом, 200 тис. партизанів і підпільників нагороджені орденами та медалями, 223 з них отримали звання Героя Радянського Союзу.
Міжнародний день миру відзначають у всьому світі з 1981 року за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН як день всесвітньої відмови від насильства та вогню.
До 2001 року цей день відзначали кожен третій вівторок вересня, у день відкриття чергової сесії ООН. Проте, у резолюції від 7 вересня 2001 року Генеральна Асамблея ООН прийняла постанову, за якою з 2002 року святкування «Міжнародного дня миру» має проходити кожен рік в одну і ту ж дату – 21 вересня.
В Україні День миру встановлений Указом Президента від 05.02.2002 № 100/2002 «День миру» і відзначається щорічно 21 вересня – Міжнародний день миру.
Емблемою Міжнародного дня миру, є білий голуб з оливковою гілкою. Уперше цей символ був представлений на Всесвітньому конгресі прихильників миру, що проходив у Парижі в 1949 році.
Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть дружно та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат. Цей день присвячений ідеалам миру як у відносинах усередині держав, так і у відносинах між усіма державами, народами та покликаний змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити щось заради спокою на Землі.
Список книжок українських авторів, які необхідно прочитати кожному освіченому українцю.
23.04.1564 року народився Вільям Шекспір.
Англійський поет і драматург Вільям Шекспір (William Shakespear) – одна з найзагадковіших і найбільш геніальних особистостей у світовій літературі й історії.
Пропонуємо вам переглянути найцікавіші факти його біографії.
Шекспір збагатив англійську мову на 1700 нових слів.
Твори Шекспір найбільш цитовані в англійській мові, за популярністю вони поступаються лише цитатам з Біблії.
Цікаво, що хоча Шекспір отримав визнання ще за життя, справжня популярність прийшла до нього лише через кілька століть після смерті.
До наших днів дійшли 154 сонета, 38 п’єс, 4 поеми і 3 епітафії, що належать перу Шекспіра.
Коли на сцені ставився «Гамлет», Шекспір грав тінь вбитого батька принца. Незважаючи на те, що події п'єс Шекспіра розгортаються в найрізноманітніших куточках Європи, зокрема у Франції та Італії, сам драматург, найімовірніше, ніколи не покидав Англію.
Фінал знаменитої п'єси Шекспіра "Король Лір" протягом 150 років вважався таким сумним, що твір упродовж усього цього періоду ніколи не ставили в оригіналі.
За життя драматурга його найпопулярнішим твором вважався маловідомий зараз вірш "Венера і Адоніс".
Як мінімум дві п'єси Шекспіра безслідно зникли з літературної спадщини драматурга: Love's Labour's Won ("Звитяжні зусилля любові") і Cardenio ("Карденіо").
Книжка - добрий, мудрий друг, | Долетиш за мить одну |
https://www.facebook.com/ks.library3/videos/532041284417778/
Лариса Петрівна Косач (літературний псевдонім —Леся Українка) народилася 25 лютого 1871 року у Новоград -Волинському
21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан). Пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської мови.
Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. Його відзначають ще з 2000 року.
За оцінкою фахівців, із 6000 мов, які нині існують, половина з них знаходиться під загрозою зникнення у найближче десятиріччя. Тому ЮНЕСКО своїм Рішенням прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Привернення уваги міжнародної спільноти до цієї теми – важливий крок до визнання необхідності захистити різноманіття культур.
Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.
В Україні це свято відзначають з 2002 року, коли для зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України було видане розпорядження “Про відзначення Міжнародного дня рідної мови”.
Виховна година до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні
Відео «Небесна сотня»
https://www.youtube.com/watch?v=uOSv2uQt2gg
Хочете знати, скільки коштують вподобайки? Тоді вам до нас. Сьогодні ми вам розкажемо, як Дослідники Центру стратегічних комунікацій НАТО намагалися купити популярність в соціальних мережах.
Чотири місяці фахівці перевіряли, чи можуть соцмережі протидіяти фейкам і маніпуляціям. Результати невтішні. Виявляється, задурити голову так званому штучному інтелекту з його численними алгоритмами простіше простого. Достатньо підкинути грошенят. Скільки? О, ви будете здивовані!
Отож, як усе було?
Щоб з’ясувати, наскільки просто маніпулювати в мережах, дослідники звернулися до компаній, які пропонують клієнтам «роздути» свою присутність у соцмережах. Звісно, все це за гроші. Ціна питання — €300. Усього було задіяно 11 російських компаній, 5 європейських і по одній з Польщі, Німеччини, Франції та Італії http://bit.ly/2t6onEo
За цю плату “продавці рейтингу” «обробили» 105 дописів замовника. Як наслідок — під ними з’явилося 3530 коментарів, 25 750 вподобайок і понад 20000 переглядів. Сам профіль отримав 5100 нових підписників на чотирьох платформах: Facebook, Twitter, YouTube та Instagram.
Вивчивши облікові записи, залучені до проплачених операцій, дослідники виявили 18 739 сфальсифікованих взаємодій. Навіть через місяць після завершення угоди 95% фейкових профілів, які залишали коментарі або ставили вподобайки, лишалися активними.
Оприлюднені висновки свідчать, що зловмисна та несанкціонована діяльність, підтримувана “продавцями рейтингу”, часто лишається непоміченою. «Маніпулювання соцмережами — це нова межа для тих, хто прагне впливати на вибори, поляризувати суспільну думку та «заговорити» справжні політичні дискусії», — йдеться у звіті.
Кому це потрібно?
Переважна більшість фейкових взаємодій мали комерційний характер. Дослідники зауважили, що ці самі облікові записи є на 721 політичній сторінці, серед них — 52 урядові та навіть профілі двох очільників держав. Невідомо, хто саме стоїть за проплаченими маніпуляціями. Власники фейкових сторінок можуть самостійно платити постачальникам. Але це також можуть бути прихильники або й опоненти певних політиків.
Дослідники визначили сотні постачальників послуг — практично всі російського походження. Зазвичай вони використовують ботів для перегляду відео та поширення публікацій у Twitter. Або більш складні маніпуляції, в яких не обійтися без людей. Такі профілі можуть залишатися в інтернеті роками, перш, ніж їх виявлять.
Але часом це вдається зробити в дуже короткі строки. Наприклад, нещодавно ми разом з вами вивели на чисту воду фейсбукбота, який протягом місяця поширював дописи антиукраїнського змісту. Наразі його заблоковано http://bit.ly/34ejQN1
Які соцмережі найкраще протидіють фейкам?
У ході експерименту дослідники створили власні несправжні профілі, які використовували для завантаження маніпулятивного вмісту. Facebook призупинив 80% фейкових облікових записів, Twitter — 66%, а Instagram — 50%. YouTube не призупинив жодного.
Натомість YouTube, що належить Google, не враховував фейкові перегляди. Він також виявився найдорожчим для придбання переглядів. А це, як запевняють дослідники, зменшує кількість маніпуляцій. За 10 євро можна отримати всього 3267 переглядів. Для порівняння, в Instagram за ці гроші можна купити 13 000 переглядів.
«Хоча боротьба проти дезінформації і координованої неавтентичної поведінки далеко не закінчена, важливий висновок нашого експерименту полягає в тому, що різні платформи не однаково погані. Деякі значно кращі у виявленні та видаленні маніпулятивних облікових записів і активностей», — йдеться у висновку.
Відео про відомого в інтернеті, але неіснуючого насправді лайф-гуру і коуча Сантьяго Сваллоу дивіться тут http://bit.ly/2qMiHP8
16 ДНІВ
ПРОТИ НАСИЛЬСТВА
Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.
Шіснадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом
2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством
3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями
5 грудня – Міжнародний день волонтера
6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі
9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією
10 грудня – Міжнародний день прав людини